Podnoszenie kwalifikacji zawodowych kosmetyczki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ukończenie dwuletniego kształcenia w szkole policealnej, np. w Poznaniu, na kierunku technik usług kosmetycznych daje możliwość podjęcia pracy zawodowej o charakterze higieniczno-estetycznym. Kosmetyczka może jednak cały czas się dokształcać z korzyścią nie tylko dla siebie, jako wartościowego pracownika, ale i dla swoich klientów.

Charakterystyka zawodu technika usług kosmetycznych

Wykwalifikowana kosmetyczka powinna posiadać kierunkowe wykształcenie, wiedzę teoretyczną i praktykę w świadczeniu różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Technik usług kosmetycznych może ukończyć w szkole policealnej np. w Poznaniu, w trybie dziennym lub zaocznym, dwuletni kurs w tym kierunku, który pozwoli zgłębić dziedzinę kosmetologii.

Zajęcia na poszczególnych semestrach obejmują przedmioty naukowe, takie jak: podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce, kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała, działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym, podstawy przedsiębiorczości oraz zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na twarz i całe ciało. Uczestnicy kursów dowiadują się, jak wykonać maseczki kosmetyczne czy proste masaże, w jaki sposób udzielać klientom profesjonalnych porad kosmetycznych oraz jak przedłużać rzęsy lub paznokcie. To tylko jedne z licznych zabiegów, których uczą się przyszli technicy usług kosmetycznych.

Kiedy zdobędą już wykształcenie, nie powinni rezygnować z dalszej edukacji, jeśli chcą rozwijać się pod względem zawodowym i stworzyć sobie lepsze warunki do pracy w przyszłości.

Doszkalanie techników usług kosmetycznych

Również w Poznaniu w policealnej prywatnej szkole osoby posiadające już dyplom technika usług kosmetycznych mogą poszerzać swoje zawodowe horyzonty w toku szkoleń organizowanych przez różne firmy. Zwykle są to producenci konkretnych artykułów kosmetycznych. Przeprowadzają szkolenia z technik manikiuru hybrydowego, depilacji woskiem australijskim, wykorzystywania fal radiowych, mezoterapii i mikrodermabrazji w kosmetyce, a także z prowadzenia peelingów ziołowych czy zabiegów trychologicznych. W czasie tematycznych instruktaży technik usług kosmetycznych dokształca się i może wykorzystać nowo nabytą wiedzę w pracy zawodowej.

W Poznaniu nie brakuje salonów kosmetycznych, SPA, centrów odnowy biologicznej i innych, podobnych miejsc, gdzie przedsiębiorcy chętnie zatrudnią wykwalifikowanego technika usług kosmetycznych, który chce się dalej rozwijać i specjalizować w konkretnych dziedzinach kosmetologii.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.