Mieszkania w Poznaniu – ile zapłacimy za własne „M”?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podobnie jak w innych dużych miastach w Polsce, także w Poznaniu rynek mieszkaniowy ma się dobrze. Realizowane są tutaj nowe nieruchomości, także możemy nabywać je z drugiej ręki. Na jakie wydatki będziemy musieli przygotować się wtedy, gdy interesuje nas własne „M” w Poznaniu?

Wprawdzie ceny nieruchomości w Poznaniu nie są tak wysokie jak te w Warszawie, niemniej jednak i tak plasują się w czołówce cen nieruchomości w Polsce. Zwykle cena za metr kwadratowy to od 5 000 do ponad 7 000 złotych, gdy mówimy o mieszkaniach nowych. Przykładowo wtedy, gdy będziemy chcieli zakupić nowe mieszkanie w dzielnicy Poznań Grunwald, będziemy musieli liczyć się z kosztem około 6 000 złotych. Jeżeli będziemy chcieli zakupić mieszkanie z drugiej ręki, wtedy ceny są nieco niższe.

Wybrane ceny nowych mieszkań w Poznaniu:

  • Poznań Jeżyce – mieszkanie 55-metrowe – około 352 000 złotych
  • Poznań Grunwald – mieszkanie 47-metrowe – około 270 000 złotych
  • Poznań Stare Miasto – mieszkanie 18-metrowe – około 164 000 złotych
  • Poznań Rataje – mieszkanie 25-metrowe – około 220 000 złotych

Jak widać, ceny mieszkań w Poznaniu są dość zróżnicowane, ale wtedy, gdy będziemy chcieli zamieszkać blisko centrum, będziemy musieli przygotować się na spore koszty. Z kolei im dalej od serca miasta, tym ceny maleją. Bez problemu będziemy mogli wyszukać nawet mieszkania kosztujące po około 5 000 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście, musimy wtedy przemyśleć, czy taka lokalizacja będzie odpowiadała nam w pełni, szczególnie wtedy, gdy będziemy zmuszeni do codziennego dojeżdżania do pracy.

Trzymaj rękę na pulsie i sprawdzaj oferty regularnie

Aby znaleźć dla siebie idealne mieszkanie w Poznaniu, warto mieć rękę na pulsie i stale przeglądać oferty, zarówno te od deweloperów, jak i z rynku wtórnego. Gdy mamy już upatrzoną dzielnicę, możemy łatwo sprawdzać oferty za pośrednictwem internetowych serwisów ogłoszeniowych, które mogą przesyłać nam informacje o nowych ogłoszeniach spełniających nasze kryteria. Warto też sprawdzać oferty deweloperów i odwiedzać targi mieszkaniowe, by wiedzieć, co ciekawego będzie czekać na nas w Poznaniu w najbliższym czasie.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.