Jakie mamy możliwości, gdy decydujemy się na kupno własnego mieszkania?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W momencie, gdy postanawiamy nabyć własne mieszkanie, pojawia się przed nami szereg wyzwań. Zaczyna się od scharakteryzowania, czego tak naprawdę poszukujemy - dużego, obszernego mieszkania na przedmieściach, czy może taniej kawalerki tuż przy centrum?

Później należy zastanowić się, czy interesuje nas rynek wtórny, bądź pierwotny. Jeżeli chodzi o rynek wtórny, mamy do wyboru kupno bezpośrednie albo skorzystanie z usług agencji pośrednictwa nieruchomościami. Jeżeli z kolei zdecydujemy się na mieszkania deweloperskie, powinniśmy zorientować się, co ma w ofercie lokalny rynek nieruchomości. Przeważnie są to inwestycje deweloperów, ale możemy też wyszukać oferty spółdzielni mieszkaniowych, które nie muszą być gorsze, jeśli chodzi o jakość. Należałoby również pójść za radą osób bardziej doświadczonych od nas. Przyjaciel, który przebrnął już przez zakup mieszkania, będzie dla nas autentyczną skarbnicą informacji. Powinno się pytać, dowiadywać się zestawiać oraz negocjować. To od nas zależy, gdzie, w jakich warunkach i za jaką kwotę będziemy mieszkać my oraz nasza rodzina.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.