Dlaczego warto często sięgać po książkę

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czytanie to nie jedynie sposób na miłe spędzanie wolnego czasu, ale też pożywka dla naszego mózgu. Wszystkie badania udowadniają, iż osoby, regularnie sięgające po książkę, są bardziej inteligentne, bystrzejsze i bardziej empatyczne. Jakie są inne powody dla których wskazane jest czytać?

W pierwszej kolejności, czytanie zgłębia nasz zasób wiedzy o świecie. Zapoznając się z dobrą prozą bądź reportażem, nie odczuwamy, że czegoś się uczymy, a miło korzystamy z wolnego czasu – jednocześnie jednak chłoniemy wiele nowych informacji, które bez wątpienia będą nam przydatne w życiu.Ponadto, dzięki czytaniu mamy okazję popatrzeć na świat z odmiennej perspektywy, dzięki czemu będziemy bardziej przychylni oraz empatyczni, a to kształtuje umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi oraz współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam zwiększyć zakres słownictwa i powodują, że sprawniej się wysławiamy. Umiemy szczegółowo wysłowić nasze myśli a także lepiej radzimy sobie w negocjacjach. Te zdolności są obecnie istotne w wielu zawodach.

Podsumowując, czytanie ma mnóstwo wartości. Po książki warto więc sięgać nie tylko dla zabicia nudy, lecz także – by się rozwijać, być mądrzejszym oraz bardziej wrażliwym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.