Kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Choć świadomość kobiet na temat dbania o swoją urodę zwiększyła się, nieraz popełniają błędy w pielęgnacji jak również wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery bywa szczególnie trudna. Trzeba nieustannie ochraniać ją przed faktorami zewnętrznymi i pamiętać o wielu przeciwwskazaniach. Jednakże nawet nie posiadając wiele czasu na pielęgnację swojej skóry, wystarczą łatwe kroki, żeby zawsze prezentować się pięknie.

Najważniejszym krokiem jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. I choć woda to nie kosmetyk, w znacznym stopniu pomaga nam zachować skórę suchą w bardzo dobrym stanie.Kolejnym istotnym działaniem w pielęgnacji będzie wybór odpowiednich specyfików. Jednak nie możemy sugerować się wyłącznie tekstem na pudełeczku. Bardzo istotne jest czytanie składu każdego preparatu, który będzie wykorzystywany na naszej skórze. Dobrze jest, jeżeli wiemy, czy jesteśmy uczulone na jakiś składnik. Łatwiej nam wtedy dodatkowo wykluczyć niepożądane działanie kosmetyku.

Preparaty, po które należałoby sięgać, w składzie powinny zawierać: kwas linolowy, woski, parafinę, mocznik, kwas mlekowy, hialuronowy  i glicerynę (ale nie zimą).Jednakże głównym i najistotniejszym krokiem będzie odpowiednie stwierdzenie rodzaju cery. Jeżeli jesteśmy już jednoznacznie przeświadczone, stosujmy kosmetyki o adekwatnym dla nas składzie.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.