Potrzebujesz transportu samochodu? Lawetą przewieziesz więcej, niż auto!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zazwyczaj mając na myśli lawetę, skupiamy się na ofercie proponowanej przez firmę udzielającą pomoc drogową. Czy rzeczywiście, te specjalistyczne pojazdy służą jedynie do holowania popsutych lub uszkodzonych aut? Okazuje się, iż możliwości jest zdecydowanie więcej.

Transport samochodów, nie tylko w Polsce

Żeby przekonać się o tym, iż firmy dysponujące lawetami nie oferują wyłącznie pomocy drogowej, możemy zapoznać się z propozycjami kierowanymi przez kuta-autoserwis.pl. Wtedy zobaczymy, że do głównej działalności tej ekipy zalicza się również transport samochodów. Co ciekawe, taki przewóz pojazdów gwarantowany jest nie tylko na terenie Polski, ale również na obszarze pozostałych krajów zaliczających się do Unii Europejskiej. Oprócz standardowych samochodów osobowych, przewożone są również specjalistyczne maszyny rolnicze oraz budowlane. Ładowność jednej lawet wynosi aż 18 ton, co daje bardzo rozszerzony potencjał możliwości.

Firma specjalizuje się także w transportowaniu samochodów zabytkowych, czy też sportowych. Ponieważ właśnie te najczęściej wyróżniają się niskim zawieszeniem. Podczas transportu takich specyficznych samochodów, należy szczególnie uważać, a także dysponować do tego celu specjalistycznym sprzętem. Akurat ta firma posiada samochody wyposażone w zabudowę hydrauliczną wraz z platformami stałymi. To powoduje, iż przewożenie pojazdów przebiega w pełni bezpiecznie oraz profesjonalnie.

Specjalistyczny transport

2

Niektóre firmy, takie jak na przykład transportmaszynpoznan.com, oferują w pierwszej kolejności transport maszyn budowlanych oraz rolniczych. Rzeczywiście na terenie Polski, nadal mamy do czynienia cały czas z bardzo małą ilością firm zajmujących się właśnie takimi specjalizacjami. Dlatego powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, iż właśnie ta firma posiada najlepsze rekomendacje ze strony rolników, jak i również przedsiębiorców zajmujących się branżą budowlaną.

Warto dodać, iż transport nie ogranicza się wyłącznie do terytorium Polski. Ale również obejmuje kraje należące do Europy Zachodniej. Dzięki temu bardzo szybko możemy się przekonać o tym, że obszar działań jest naprawdę bardzo duży.

Przewożone są zatem z powodzeniem auta dostawcze, maszyny rolnicze, takie jak siewniki, czy też traktory. Natomiast przedsiębiorcy z branży budowlanej mogą liczyć na przewóz koparki, widlaków oraz wielu innych specjalistycznych maszyn.

Największą zaletą są oczywiście atrakcyjne ceny za realizację niszowych usług. Chociaż należy spodziewać się, iż na stronie internetowej nie znajdziemy konkretnego cennika, ale wycena ustalana jest indywidualnie, według zapotrzebowań konkretnego Klienta. Ponadto każdy przewożony ładunek jest objęty ubezpieczeniem OC.

Dogodne płatności za holowanie

1

Wróćmy jednak na chwilę do możliwości jakie oferuje nam laweta podczas udzielania tradycyjnej pomocy drogowej. Faktycznie w wielu sytuacjach, kiedy dochodzi do awarii samochodu, lub zdarzenia drogowego, podczas którego auto zostaje uszkodzone, często samochód musi być odholowany do warsztatu. Dalsza jazda tym pojazdem nie jest najzwyczajniej w świecie możliwa. To właśnie dlatego warto skupić się na tym, by mieć zawsze przy sobie kontakt do firmy zajmującej się holowaniem uszkodzonych lub popsutych samochodów.

Pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle stać Cię na to, aby zamówić sobie holowanie pojazdu pod wskazany adres. Tak naprawdę, jeżeli skorzystać z propozycji firmy lawety.w.poznaniu.pl, to zyskujesz bardzo dużo możliwości. Zaczynając od tego, że płatność za usługę może być pokryta w ramach wykupionego pakietu Assistance. Jeżeli doszło do zdarzenia drogowego nie z Twojej winy, to usługa holowania jest opłacana z OC sprawcy. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, kiedy nie jesteś w stanie ubiegać się o uregulowanie tej płatności ze strony jednego lub drugiego ubezpieczyciela. Gdy mamy wizję popsutego samochodu, to niestety również kojarzy nam się to z bardzo dużymi wydatkami, z którymi nie jesteśmy w stanie uporać się dokładnie tego samego dnia. Jednak wcale nie musi tak być, że z powodu popsutego samochodu, jednocześnie wpadamy w poważne tarapaty finansowe. A przynajmniej nie w chwili, kiedy będziemy korzystać z usług wyżej wymienionej firmy. Ponieważ w tym przypadku możemy liczyć z powodzeniem na przedłużenie terminu płatności. To jest na pewno bardzo wygodne. Chyba dla każdego awaria samochodu, a także jego holowanie z tego powodu, zalicza się raczej do niespodziewanych wydatków.

Szukaj zawsze zaufanej firmy

Już wiesz doskonale, że dużo zależy od tego, czy masz do czynienia z profesjonalną firmą, czy niestety ekipą, która nie przywiązuje się do wysokiej jakości świadczonych przez siebie usług. Jest to jednak bardzo kluczowe. Chyba wolałbyś, żeby Twój samochód był przewożony przez specjalistyczny sprzęt, który posiada ubezpieczenie OC. Chociaż pracownicy pomocy drogowej muszą zachować całkowitą ostrożność podczas transportowania pojazdów, to jednak wiadomo, że na drogach dochodzi do rozmaitych zdarzeń, w których może ucierpieć nawet laweta holująca pojazdy swoich Klientów. W takim razie musisz mieć gwarancję, że praca firmy oferującej pomoc drogową jest zabezpieczona odpowiednimi polisami.

Wyszukujmy zatem wyłącznie rekomendowanych firm, którym możesz zaufać. Takie jednostki oferujące transport, czy też pomoc drogową, znajdziesz między innymi za pośrednictwem opinii, które są wydawane przez Klientów, którzy mieli do czynienia z świadczonymi usługami, kiedy znaleźli się w takiej potrzebie. Takich opinii znajdziemy na pewno bardzo dużo w Internecie, szczególnie na rozmaitych forach internetowych, czy też innych dyskusjach.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.