Auto z drukarki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ekologiczny a także nowoczesny wóz drukowany w 3D ma być lekki i szybki. biorąc pod uwagę na nieduży poziom spalania uchodzić ma za auto ekologiczne. Chodzi o Shell Concept Car, którego części drukowane są w 3D.

Shell Concept Car został zbudowany przez firmę Shell oraz Geo Technology w wyniku „Project M". Według Centrum Druku 3D twórcy auta wzorowali się na projekcie z 2010 roku autorstwa Gordona Murray'a. The Shell Concept został zbudowany z myślą o zmniejszeniu poziomu zużytkowania energii. Wylicza się obniżenie zużycia energii o 34% w porównaniu z typowymi samochodami miejskimi.

Druk 3D umożliwił wykonanie kompaktowego samochodzu miejskiego. Spalanie samochodu utrzymuje się na poziomie 2, 64 l na sto km, przy założeniu średniej prędkości na poziomie 70 kilometrów na godzinę. Karoseria pojazdu wykonana została z włókna węglowego. Materiał ten poddaje się recyklingowi. Wóz wykonany został z myślą dla 3 pasażerów, jego wymiary to 1,5 m na 2,5 metra. Jego waga to jedynie 550 kilogramów. Trzeba podkreślić, że Gordon Murray zaprojektował wiele pojazdów wyścigowych. W jego dorobku są auta takie jak T. 25 lub McLaren F1. Są one elementem inspirującym pracowników w czasie kreowania lekkiego oraz nowoczesnego Shell Concept Car. Badania ujawniają, iż samochód ten może osiągnąć maksymalną prędkość na poziomie 156 km na godzinę. Wóz w prawie 15,8 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Gordon Murray twierdzi, iż Shell Concept Car będzie nie tylko wozem spełniającym standardy teraźniejszych czasów, ale także pewnego typu ideałem do naśladowania przy produkowaniu kolejnych samochodów energooszczędnych.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.