facebook twitter LinkedIn

{Poznań - miejsca}

10/11/2012

Studio Serdecznik - joga i harmonia

studio_serdecznikStudio Serdecznik powstało z inicjatywy dwóch joginek. Naszym wspólnym marzeniem było prowadzenie zajęć jogi w pięknym i harmonijnym miejscu, a takiego w Poznaniu brakowało. W związku z tym, postanowiłyśmy stworzyć taką przestrzeń...

 

 

Studio Serdecznik ma Wam do zaoferowania, szeroką gamę zajęć dla dorosłych i dla dzieci, od zajęć jogi: hatha, kundalini, ashtanga, satyanada jogi po taniec pięciu rytmów, czy koncerty gongów. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie... - opowiada Dorota Gołach, jedna z "twórczyń" Studia.

Rzczywiście program Studia jest niezwykle bogaty. Ponizej znajdzieci krótki opis wybranych zajęć.

 

Kundalini Yoga

Nasz umysł jest nieskończenie twórczy, lecz nasze realne możliwości tworzenia są ograniczone. Często napotykamy na nieuświadomione granice, które należałoby rozpoznać i przełamać, a do tego konieczna jest praktyczna wiedza. Wiedza, która daje możliwości powiększania rodzaju i zakresu zdolności umysłowych, wprowadzenia harmonii, oraz zapanowania nad ciałem fizycznym i doświadczenia świadomej jaźni.

Właśnie taką techniką jest Kunadlini Joga.

Kundalini Joga to technika doskonalenia istoty ludzkiej jako całości. Nie skupia się jedynie na ciele, czy umyśle. Jest komplementarna i skupia się na całości jednostki ludzkiej: ciele fizycznym, ciałach energetycznych, umyśle, duszy, a wreszcie doświadczeniu Nieskończoności.

Każde zajęcia składają się z 3 części:

Krija – określony zestaw ćwiczeń pracujący z pewną określoną sferą naszego ciała i ducha

Głęboka relaksacja

Medytacja – która podobnie jak krija wpływa na zbalansowanie/uzdrowienie określonej sfery.

Krije i medytacje zawierają w sobie:

Pranayamę - ćwiczenia oddechowe

Pozycje i ćwiczenia ruchowe

Laya yogę - śpiewanie matr

Mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii

Jest to bardzo specyficzna metoda pracy z ciałem i duchem, dająca efekty w dość krótkim czasie, lecz by je osiągnąć szybko poleca się codzienną praktykę - sadhanę.

anita_joga

Anita - joga kundalini

 

Ashtanga Joga

Ashtanga jest oryginalną formą praktyki łączącą w sobie pozycje jogi (asany), świadomy oddech (pranajamę), skierowanie wzroku w odpowiednim kierunku (driszti) oraz zastosowanie pieczęci energetycznych(bandh).

Poprzez praktykę Asan ułożonych w odpowiedniej kolejności i powiązanie ich z Pranajamą  (oddech Ujjai) praktykujący wytwarza znaczne ilości ciepła, osiągając dużą elastyczność ciała w krótkim czasie.

Ashtanga Joga wymaga od ucznia samozaparcia i nieustannego zaangażowania w praktykę. Autodyscyplina ucznia owocuje pokonywaniem własnych ograniczeń i barier - zarówno cielesnych jak i mentalnych. Jest to ciągłe dążenie do urzeczywistnienia doskonałości - zwycięstwa ducha nad materią.

mateusz_joga

Mateusz - ashtanga joga

 

Koncerty Gongów w wykonaniu Mareeka i Valentyny

Wibracje gongu w prosty sposób dają każdemu kto wchodzi w jego działanie:

- dematerializację - zanika poczucie fizyczności,

- lewitację - zanika poczucie grawitacji,

- odmładza - przypływ akstatycznej sił witalnych,

- wewnetrzny spokój -znika poczucie czasu,

- nieśmiertelność - poczucie ciągłości świadomości bez ciała a to usuwa lęk przed fizyczną śmiercią.

 

Sesje kosmoenergetyczne

Kosmoenergetyka uzdrawia organizm, a także ujawnia i usuwa przyczyny chorób kryjące się na poziomie emocjonalnym, mentalnym i innych wysokich poziomach.

Potrafi ona wskazać żródło i istotę problemu oraz otworzyć przed człowiekiem drogę ku zdrowiu, oczyszczając jego psychikę i ciało od nagromadzonych negatywnych energii, skupiających się w rożnych warstwach jego energetycznej przestrzeni. dzięki temu uzdrawia cały system człowieka i przywraca równowagę organizmowi.

 

Joga, zajęcia ruchowe "Złota Rybka"

Zestaw ćwiczeń jogi opracowany przez Valentynę. Oddziałuje bardzo dobrze na układ krążenia, wzmacnia naczynia krwionośne, odciąża serce, uelastycznia mięśnie i uzdrawiająco wpływa na kręgosłup i stawy, poprawia samopoczucie i odmładza organizm, dodaje energii i witalności. W zajęciach mogą brać udział osoby w każdym wieku.

studo_joga

Studio Serdecznik

 

Satyananda Joga

Satyananda joga to system Raja Jogi, czyli jogi królewskiej. Twórca tej ścieżki Swami Satyanada zgłębiał tajniki wiedzy Tantrycznej oraz Vedy, był uczniem Sivanandy. Dzięki jego wiedzy tantrycznej powstała ścieżka jogi, która wykorzystuje techniki tych obu starożytnych źródeł wiedzy, a jest to unikalne połączenie.

Praktyka asan w tej ścieżce jest praktyką uważności, i trenowania nie tylko ciała ale i umysłu by przygotować go do długiego siedzenia w medytacji.

A praktyka medytacji ma na celu wprowadzenie w stan pratyahar y- wycofania ze zmysłów, darany – koncentracji, i wreszcie dhyany- czyli stan permanentnej medytacji.

Korzyści z praktyki Satyanady odniesie każdy, ponieważ technika ta głęboko relaksuje na wielu poziomach: fizycznie, emocjonalnie, mentalnie i duchowo.

 

Relaksacja

Relaksacja

To zajęcia dla każdego. W trakcie sesji będziemy praktykować techniki jogi takie jak pranayama czy joga nidra służące zrelaksowaniu na wielu poziomach:fizycznie, mentalnie, emocjonalnie.

Joga Nidra

Jest praktyką tantryczną, która została dostosowana do naszych współczesnych czasów. W trakcie praktyki następuje puszczanie kolejno wszystkich partii mózgu, wejście w stan pratyahara, oraz oczyszczanie i zrelaksowanie na poziomie emocjonalnym i mentalnym.

Praktyka ta generuje stan harmonii.

 

Joga w ciąży

Praktyka jogi w ciąży, jest bardzo pomocna dla nawiązania kontaktu ze swoim ciałem i intuicją. Uwalnia napięcia, wzmacnia i harmonizuje pracę całego organizmu. Praktyka pranayamy, to wejście w świadomy oddech , który jest bardzo istotny w trakcie porodu. Zajęcia wykorzystują wiedzę kundalini i satyanada jogi., ponadto moje doświadczenia z czasu ciąży i porodu.

Dorota Gołach

dorota_joga

Dorota - satyananda joga, relaksacja, joga w ciąży

 

5Rytmów®

To prosta, głęboka medytacja w ruchu. Praktykowanie jej ugruntowuje, pogłębia oddech, uwalnia ciało i umysł, otwiera serce. Nie ma niczego co robisz dobrze czy źle, wsłuchujesz się w mądrość ciała, która Cię prowadzi. To potężna praktyka bycia tu i teraz.

Prowadzi Beata Eckert www.taniec5rytmow.pl

 

Kundalini Yoga dla dzieci

i rodziców z dziećmi ( 4-7 lat)

inspirowane osobą i pracą Gurudass Kaur z USA

Dzieci bawią się podczas zajęć jogi jednocześnie stając się fizycznie, mentalnie, emocjonalnie oraz duchowo bardziej zrównoważone.

Lekcje Kundalinii Yogi dla dzieci zwiększają ich koordynację ruchową, elastyczność, umiejętności grupowe, poczucie własnej wartości i koncentrację. Dzieci odkrywają całe spektrum rzeczy, które mogą robić: rozciągać się, skakać, być cicho lub głośno, utrzymywać balans, zginać się, skręcać ciało, odpoczywać, być samemu i w grupie, skupiać się, rozpoznawać swoją siłę, być elastycznym, śpiewać, oddychać, poznawać własne ciało.

Lekcje KY dla dzieci i rodziców dają możliwość aktywnego uczestniczenia w lekcji również rodzicom. Niektóre dzieci potrzebują obecności rodzica podczas zajęć i to jest właśnie taka możliwość, aby być ze swoim dzieckiem. Być z dzieckiem znaczy doświadczać razem. To wspólne doświadczanie buduje i wzmacnia więź pomiędzy Wami.

 

Miejsce: Studio Serdecznik Poznań ul. Grunwaldzka 55/5

GRAFIK ZAJĘĆ DO POBRANIA


kontakt

txt. mej, org

fot. org


facebook twitter LinkedIn
dodaj komentarz

dodaj komentarz

wpisz kod z obrazka
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Adres email:
Komentarz(*):
 

szukaj: