Wybrane książki dla dzieci po angielsku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ilustrowane książeczki są doskonałym uzupełnieniem nauki języka angielskiego już z najmłodszymi dziećmi. Czytanie dzieciom książek w języku angielskim niesie za sobą wiele korzyści. Utrwalanie nawyku czytania, zaszczepienie w dziecku miłości do książek najlepiej zacząć już od najmłodszych lat.

Oto nasze propozycje książek po angielsku dla dzieci, które przypadną do gustu każdemu maluchowi a jednocześnie będą doskonałą pomocą dydaktyczna do nauki angielskiego.

„The very hungry Caterpillar” - to sprzedawana w zestawie razem z audiobookiem czytanym przez samego autora książka przedstawiająca przygody zielonej, łakomej gąsienicy. Doskonale sprawdza się ona podczas nauki nazw produktów spożywczych i dni tygodnia oraz liczenia. Na uwagę zasługują tutaj nietuzinkowe, charakterystyczne dla Carla ilustracje, rytmiczny tekst oraz powycinane, sensoryczne elementy, które skutecznie wydłużają czas skupienia małego czytelnika.

„We’re going on a bear hunt” - podobnie jak wspomniana powyżej, ta książka również sprzedawana jest w zestawie z audiobookiem. Przypadnie ona do gustu wszystkich żądnym przygód maluchom. To niezwykle emocjonująca lektura dostarczająca wielu emocji. Książkę wypełnia prosty, powtarzalny, rytmiczny tekst obfitujący w wyrazy dźwiękonaśladowcze.

„Pop-up London” - to trójwymiarowa książka dla dzieci z wydawnictwa Usborne, przybliżająca im najbardziej znane punkty stolicy Wielkiej Brytanii takie, jak Buckingham Palace czy Big Ben. To doskonała okazja na poznanie nie tylko zabytków Londynu, lecz również tamtejszej sieci komunikacji z charakterystycznymi, piętrowymi, czerwonymi autobusami na czele.

„The Gruffalo” Julii Donaldson - to światowy bestseller o przygodach brązowego stwora o imieniu Grufallo oraz małej, bystrej myszki. Książka posiada melodyjny, rytmiczny tekst z powtarzającymi się, wpadającymi w ucho wersami oraz piękne ilustracje autorstwa Axela Schefflera.

„Brown bear, brown bear, what do you see?” Bill Martin Jr, Eric Carle - to rymowana książka przenosząca dzieci w zachwycający świat zwierząt. Wypełnia ją rytmiczny tekst oraz oryginalne ilustracje. Książeczka skutecznie ćwiczy pamięć oraz koncentrację dziecka.

Dzięki wymienionym wyżej książeczkom nauka języka angielskiego stanie się dla dziecka czystą przyjemnością i z łatwością przyswoi ono szereg nowych słówek i zwrotów. Te oraz wiele innych książek dla dzieci po angielsku dostępne są w księgarni internetowej LittleForest.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.