Australia + biuro podróży Logos Tour = niesamowita przygoda!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Koala, charakterystyczna Opera w Sydney i kangury. To nasze pierwsze skojarzenia z tym odległym i tajemniczym krajem. I jedynie wierzchołek góry lodowej! Mnogość doznań, smaków i kolorów Australii może zaskoczyć niejednego podróżnika. Poznaj z nami piękno tego kraju i udaj się w podróż życia. Daj się zaskoczyć i wciągnąć w opowieść, jaką od setek lat przyroda i ludzie wspólnie tworzą na tym kontynencie.

Czy koala to prawdziwe misie?

Wbrew powszechnej opinii, a nawet nazwie, która istnieje w świadomości większości ludzi, czyli „miś” koala, ten uroczy roślinożerny ssak, nie ma nic wspólnego z niedźwiedziem. Jest to gatunek torbacza z rodziny koalowatych zamieszkujący wschodnią Australię. Podczas naszych podróży będziecie mogli zobaczyć te wspaniałe stworzenia na żywo! W Featherdale Wildlife Park czy Parku Narodowym Kakadu żyją też inne, niespotykane w reszcie świata zwierzęta, jak kangury, diabły tasmańskie, kazuary, pingwiny, psy dingo czy emu. Natomiast podczas przemieszczania się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki pokażemy Wam miejsca, w których koala żyją na wolności. Jeśli marzy Ci się taka Australia – biuro podróży Logos Tour spełni Twoje marzenia!

Nie tylko eukaliptusem Australia stoi

Oczywiście fauna tego kraju olśniewa swoją oryginalnością, ale flora nie odstępuje jej na krok! Po pierwsze: Królewskie Ogrody Botaniczne w Sydney (od stu lat sadzone są tu okazy roślin z całego świata!) i Melbourne. Niemniej piękne są m.in. Fitzroy Garden w Melbourne, australijskie winnice, Kings Park w Perth, w którym zachowana oryginalny busz, Ogród Botaniczny w Darwin, który może poszczycić się okazami flory charakterystycznej dla lasów wilgotnych, wybrzeżami mangrowców, palmami, sagowcami, strelicjami oraz baobabami. Natomiast Park Narodowy Kakadu to naturalne zbiorowiska roślinne – trawiasta sawanna, roślinność bagienna i wodna, suche lasy eukaliptusowe, zarośla namorzynów. Czy to nie brzmi jak sen każdego miłośnika przyrody?

Potęga natury

Natura Australii budzi podziw oraz respekt, a zarazem jest na wyciągnięcie ręki. Wyciągnij rękę i zobacz coAustralia i biuro podróży Logos Tour może Ci zaproponować! Słynną skałę Wave Rock zbudowaną z granitu i o wysokości 15 m, szczyty The Pinnacles Desert w Parku Narodowym Nambung, czyli wapienne filary wyrastające wprost z piasków pustyni albo wąwozy Murchison i Z-Bend w Parku Narodowym Kalbarri? A może wszystko naraz i więcej? Dodaj jeszcze Rafę Ningaloo, Shell Beach, wodospady Jim Jim Falls czy Twin Falls, wapienne jaskinie w Waitomo oraz jezioro Te Anau czy Tepako, a przeżyjesz z nami niezapomniane doświadczenia.

Co robi tam Kościuszko?

Wyjazd do Australii to także odkrywanie subtelnych i tych bardziej oczywistych powiązań tej odległej wyspy z Europą i resztą świata. Rdzenni mieszkańcy Australii przybyli na miejsce około 125 do 50 tys. lat temu z południowo-wschodniej Azji. Natomiast początki zasiedlania wyspy to około 1788 r. Podczas wycieczek z naszym biurem podróży będziecie mogli poznać kulturę rdzennych mieszkańców, jak i podziwiać nowoczesną architekturę miast, których koncepcja została przywieziona ze Starego Kontynentu. Odwiedzimy mieszkańców Coober Pedy, którzy zajmują się produkcją mlecznej odmiany opali, a mieszkają podziemnych mieszkaniach i nieczynnych kopalniach, Muzeum Złota oraz Historyczny Park Sovereign Hill w Ballarat czy Centrum Kultury Aborygenów w lesie deszczowym w miejscowości Kuranda. Zobaczymy, jak wyglądają miasta wzdłuż wybrzeży całej Australii: od Sydney, Canberrę, czy Melbourne, poprzez Ballarat, Adelajdę i Perth, aż po Carnarvon oraz Darwin. Będąc tak blisko, nie można nie wykorzystać takiej okazji – odwiedzimy również Nową Zelandię, czyli takie miejscowości jak: Queenstown, Arrowtown, Dunedin czy Wellington. Nie przegapimy oczywiście polskiego akcentu, czyli Góry Kościuszki! Szczyt wznosi się 2228 m n.p.m, co czyni go najwyższym szczytem lądowej części Australii. Na Górę Kościuszki prowadzi przełęcz Charlotte Pass – została nazwana tak na cześć Charlotte Adams, czyli pierwszej Europejki, która zdobyła ten szczyt w 1881 roku. Historia, tradycja, nowoczesność – to wszystko miesza się w międzynarodowym i barwnym tyglu, jakim jest Australia.

Australia to wielki i ciągle nieznany nam kraj. Kraj różnorodny, ciekawy, fascynujący, pełen zaskakującej i zapierającej dech w piersiach przyrody. Kraj jedynych w swoim rodzaju zwierząt, pustyń, wulkanów, wodospadów, pięknych plaż. Kraj cudownej rafy koralowej, nowoczesnych miast i pielęgnujących tradycje wiosek. Odkrywaj, smakuj, zwiedzaj, słuchaj, patrz, zachwycaj się! Przygoda czeka!

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.