Auto z salonu czy używane?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co lepiej wybrać: pachnący nowością samochód prosto z salonu czy używany, ale tańszy? Zebraliśmy zalety i wady obu rozwiązań.

Kupno auta w salonie jest bez wątpienia najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Kiedy sprzedawca przekazuje Ci kluczyki do nowego pojazdu nie musisz martwić się o jego stan techniczny i wcześniejszą eksploatację Do Twojej dyspozycji są doradcy, którzy zajmą się wszystkimi formalnościami, byś mógł cieszyć się pierwszą podróżą. Bo zakup nowego auta to przede wszystkim ogromna przyjemność, a wyjechanie nim z salonu to niepowtarzalne przeżycie.

Nowe auto to jednak spory wydatek. Dlatego sprzedawcy przedstawią Ci wszystkie oferowane przez salon skody opcje finansowania, a Ty wybierzesz najdogodniejszą dla siebie propozycję. Jeśli chcesz uniknąć jednorazowego wydatku, dealer zaproponuje Ci rozłożenie całej sumy na raty. Przy kalkulacji wszystkich kosztów trzeba wziąć pod uwagę to, że nowy samochód, poza ceną, nie jest dużym obciążeniem dla portfela. Choć kosztuje więcej, niż używany, to koszty jego codziennej eksploatacji są znacznie niższe, a większość awarii usuwana jest w ramach gwarancji. Wadą nowych samochodów jest przede wszystkim szybka utrata wartości.

Tym, którzy wolą tańsze rozwiązania proponujemy zakup auta używanego. Wśród  kierowców to powszechna praktyka, jednak kupno pojazdu z rynku wtórnego nie zawsze jest bezpieczne. Warto wiedzieć jak nie dać się oszukać.

Jak odróżnić uczciwego handlarza od oszusta? Jak uniknąć ryzyka poniesienia dodatkowych kosztów za naprawy, przekraczających niekiedy wartość zakupionego samochodu? To proste. Trzeba wybierać zaufanych sprzedawców. Salon skody oferuje auta używane, które wcześniej są dokładnie sprawdzane. Odkupujemy jedynie pojazdy w bardzo dobrym stanie technicznym, niewymagające kosztownych napraw. Znamy przeszłość proponowanych przez nas samochodów. Najczęściej zostały one kupione w naszych salonach. Jeśli auta nie budzą wątpliwości pod względem prawnym oraz technicznym, to przechodzą szczegółowe przeglądy, podczas których dokładnie sprawdzamy wszystkie podzespoły. Jeśli to konieczne usuwamy drobne usterki, niesprawne elementy zamieniamy na nowe, oryginalne oraz wymieniamy płyny eksploatacyjne.

W efekcie możesz mieć pewność, że auto używane, które oferuje salon skody jest w pełni sprawne. Nasi sprzedawcy przedstawią Ci dokumentację pojazdu i dokładny opis jego stanu technicznego. Jeśli zdecydujesz się na konkretny samochód, załatwimy za Ciebie formalności związane ze sprzedażą ratalną, leasingiem czy uzyskaniem kredytu bez konieczności wizyty w banku. Salon skody zapewnia także wykup pełnego pakietu ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach.

W porównaniu z „okazjami” zamieszczanymi w Internecie, nasza oferta może wypaść drożej. Jest to jednak jej pozorna wada. Kupując samochód od nieznanego handlarza nigdy nie mamy pewności, czy nowy nabytek nie będzie sprawiał nam kosztownych niespodzianek. Decydując się na nasz samochód, tak nowy, jak używany, możesz spać spokojnie.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.