Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty w Poznaniu? Jakie metody wybielania zębów mają w ofercie stomatolodzy w Poznaniu?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koszt wybielania zębów w Poznaniu zależny jest od metody na jaką się zdecydujemy, a także indywidualnego cennika stomatologa. Rozbieżność cenowa jest bardzo duża, dlatego zanim postanowimy zapisać się na zabieg wybielania zębów, warto dokładnie poznać jego wszystkie dostępne metody.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Wybielanie zębów u dentysty to najskuteczniejsza metoda pozbycia się zżółkniętego szkliwa. Jednak jej koszt znacznie przewyższa cenę domowych sposobów. Uzależniony jest głównie od techniki na jaką się zdecydujemy. Do najtańszych i najpopularniejszych należy metoda nakładkowa, za którą zapłacimy około 600-800 złotych.

Jednak trzeba pamiętać, że przy wyborze nie powinniśmy kierować się ceną, a rekomendacjami dentysty, tak aby zabieg był wykonany w pełni profesjonalnie. Na https://ranking.abczdrowie.pl/s/stomatolog/poznań znajdziemy ranking stomatologów w Poznaniu. Warto zaznajomić się z informacjami na temat ich doświadczenia i dopiero wtedy zapytać o dokładną cenę wybielania zębów.

Metody wybielania zębów u stomatologa

Do najpopularniejszych metod wybielania zębów należy technika nakładkowa, która w dużej mierze odbywa się w domu pacjenta, a także wybielanie laserowe oraz za pomocą lampy diodowej. Przy pierwszym sposobie dentysta przygotowuje nam specjalne nakładki z żelem wybielającym, które pacjent stosuje w domu. Cały proces wybielania trwa od kilku do kilkunastu dni, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.

Wybielanie zębów u dentysty za pomocą lampy

Wybielanie za pomocą profesjonalnej lampy diodowej to bardzo szybka metoda, która pozwala na rozjaśnienie zębów nawet do 14 tonów w skali Vita w ciągu godziny. Na początku tego zabiegu stomatolog nanosi na nasze zęby preparat wybielający, a następnie naświetla je specjalną lampą, która aktywuje cząsteczki żelu. Ten rodzaj wybielania trwa niecałą godzinę, a jego efekt jest bardzo skuteczny i utrzymuje się naprawdę długo. Po zabiegu należy jednak zachować tzw. „białą dietę” (przez kilka dni), czyli unikać picia kawy, czerwonego wina czy silnie barwiących soków.

Ostatnią metodą jest wybielanie laserowe, czyli uzyskiwane za pomocą promieniowania laserowego. W tym przypadku zarówno pacjent jak i dentysta powinni zabezpieczyć oczy specjalnymi okularami. Podobnie jak w poprzedniej metodzie, tutaj dentysta także nakłada na zęby preparat wybielający, a następnie naświetla je wiązką bezpiecznego światła laserowego. Ta technika jest dużo bardziej korzystna cenowo niż wybielanie lampą diodową, jednak po jej zastosowaniu nie uzyskuje się aż tak długotrwałego i skutecznego efektu.

Kto może wybielić zęby?

Zabiegom wybielającym zęby może poddać się praktycznie każdy, kto ukończył 16 lat. Do nielicznych wyjątków należą kobiety w ciąży lub karmiące piersią, a także osoby chore na cukrzyce lub z chorobą Parkinsona.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.