Zaplanuj wydarzenie biznesowe z głową

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Organizacja udanego wydarzenia biznesowego nie należy do zadań prostych. Jest wiele ważnych kwestii które trzeba wziąć pod uwagę i odpowiednio przygotować, aby wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Najważniejszy jest pomysł zgodnie z którym będziemy wszystko realizować, więc przede wszystkim zastanówmy się nad tym, jak chcemy aby dana konferencja wyglądała. Następnie możemy zacząć myśleć o kwestiach logistycznych: lokalizacji, ewentualnych noclegach i materiałach.

Przygotowując konferencję przede wszystkim zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na specjalistycznej konferencji która ma stawiać przede wszystkim na stronę merytoryczną, to zaplanuj w pełni profesjonalne wydarzenie. Na tę okazję należy znaleźć odpowiednią salę, najlepiej z podium i odpowiednim nagłośnieniem - dzięki temu każdy prelegent będzie się odpowiednio prezentować i robić adekwatne do wydarzenia wrażenie. Jeśli planujemy wydarzenie nieco mniej oficjalne, do którego będą również należeć imprezy towarzyszące lub integracyjne, wybierzmy mniej konwencjonalne miejsce, które pozwoli nam na korzystanie z mniejszych i większych przestrzeni tudzież sali bankietowej. Jeśli szukamy odpowiedniego miejsca w Wielkopolsce, warto zdecydować się na ofertę konferencyjną  Hotelu Grand Royal, zlokalizowanego na przedmieściach Poznania.

Wydarzenia oficjalne

Konferencje mogą mieć zupełnie odmienne oblicza w zależności od branży która je organizuje. Przyjęło się już, że najpoważniejsze są wydarzenia naukowe, które prezentują najnowsze odkrycia i pomagają w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy różnymi ośrodkami badawczymi. Takie wydarzenia najczęściej odbywają się w aulach uniwersyteckich i mają bardzo oficjalny charakter, co niestety nie sprzyja wcale integracji. Rzadko planowane są wydarzenia towarzyszące o charakterze rozrywkowym, dlatego uczestnicy często starają się gdzieś udać na własną rękę. Ostatecznie kończy się to niedosytem ze strony uczestników. Na szczęście poza uniwersytetami zasady odnośnie planowania wydarzeń konferencyjnych są już nieco luźniejsze. Organizatorzy mogą pozwolić sobie na o wiele więcej dzięki prywatnym środkom oraz komercyjnym celom takich wydarzeń. Dzięki temu można zadbać jednocześnie o wysoki poziom merytoryczny, profesjonalną obsługę i salę, a także ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Wybierz najlepsze miejsce

Jeśli mamy już pomysł na konferencję, następnym krokiem jest selekcja lokalizacji i miejsca. Grand Royal Hotel w Poznaniu jest bardzo dobrym wyborem właśnie ze względu na położenie - łatwo jest tu dotrzeć z centrum miasta, a także lotniska Ławica oraz autostrady A2. Dzięki temu łatwo będzie dotrzeć na Twoje wydarzenia Gościom miejscowym i przyjezdnym. Dostępne sale konferencyjne mogą pomieścić nawet 300 osób, które mogą w tym samym obiekcie nocować i skorzystać ze strefy Wellness. Co ważne, dostępne sale można modyfikować dzięki przesuwanym ściankom - dzięki temu można zaaranżować dostępną przestrzeń w zależności od chwilowych potrzeb. Oprócz tego Goście mogą skorzystać z salki VIP, lounge baru oraz tarasu, które oferują doskonały klimat do rozmów oraz dużo prywatności. W przypadku większych i bardziej oficjalnych wydarzeń można także wynająć salę bankietową wraz z dedykowanym cateringiem od hotelowej kuchni.

Wybierz najlepiej

Organizując konferencję lub inne wydarzenie biznesowe, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Część z nich związana jest z lokalizacją i logistyką, inne natomiast z tym jakie wrażenie chcemy wywrzeć na uczestnikach. Dlatego wybór odpowiedniego miejsca jest kluczowy - adekwatny lokal powinien nie tylko pomieścić wszystkich uczestników, ale także być wygodny pod względem użyteczności, a także mieć możliwość integracji i wypoczynku. Dlatego też warto jest zorganizować konferencję w hotelu mającym odpowiednie zaplecze dla klientów biznesowych.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.