Praktyczne folie antywłamaniowe

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z roku na rok włamywacze opracowują coraz „lepsze” metody dostania się do cudzych mieszkań z zamiarem obrabowania. I jest to niestety smutna rzeczywistość.

Każdy właściciel mieszkania czy domu stara się go zabezpieczyć jak można najlepiej – stosuje w drzwiach zamki antywłamaniowe, montuje w oknach kraty, zakłada domofony i wideodomofony, a także wstawia specjalnie wzmocnione drzwi.
To podstawowe środki bezpieczeństwa, lecz nie zawsze spełnią swoją funkcję, szczególnie kraty, które można przepiłować lub po prostu wyrwać.

Folie antywłamaniowe

Nowoczesną ochroną okien, a zarazem niejako konkurencją dla wizualnie mało estetycznych i niepraktycznych krat w oknach są folie antywłamaniowe.
Folie antywłamaniowe mogą być naklejane na różnych powierzchniach szyb – w zwykłych oknach oraz tarasowych. Stosuje się je w domach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej, jak: banki, firmy, salony samochodowe, szpitale, hale produkcyjne, instytucje i inne.

Charakterystyka produktu

Folie antywłamaniowe przeznaczone są do ochrony szyb przed każdego rodzaju uszkodzeniem – porysowaniem, rozbiciem czy uderzeniem punktowym, jakie może spowodować grad lub drobne kamienie, a nawet wybuch.
Folie antywłamaniowe posiadają klasy odporności P1 lub P2 świadczące o grubości arkusza. Im folia jest grubsza, tym trudniej jest ją przebić.
Jej główną zaletą jest zupełna przezroczystość, a dzięki temu – niewidoczność na szybie. Współczynnik przejrzystości sięga dziewięćdziesięciu procent. Folia chroni również przed zranieniem odłamkami szkła – oklejone nią okno, nawet gdy zostanie rozbite, nie rozsypie się na ostre kawałki, lecz pozostanie w całości pomimo popękania. Nawet w takiej formie trudno jest szybę oklejoną folią antywłamaniową wypchnąć do środka czy na zewnątrz.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Znaczącym atrybutem jest ochrona przed promieniowaniem UV – mimo przezroczystości większość promieniowania słonecznego, dochodząca do dziewięćdziesięciu dziewięciu procent, jest eliminowana. Naklejenie folii pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach podczas silnego nasłonecznienia, a także mniejsze straty ciepła w momencie ogrzewania pomieszczeń.

Struktura folii zabezpiecza również samą szybę przed zmianami wynikającymi z długotrwałego wystawienia jej na czynniki atmosferyczne – czyli mętnienie, starzenie się czy osłabianie struktury szkła. Pomimo dość sztywnej konstrukcji, folia antywłamaniowa zachowuje swoją sprężystość i naturalną giętkość chroniąc szybę przed urazami mechanicznymi.

Folie antywłamaniowe można naklejać samodzielnie lub zlecić wykonawstwo specjalistycznej firmie.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.