Wybór idealnego fotelika samochodowego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podejmując decyzję, która dotyczy zakupu pierwszego fotelika samochodowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi to, czy fotelik jest bezpieczny, wygodny dla dziecka, czy pasuje do samochodu oraz ile miejsca zajmuje.

Ważna jest także waga fotelika oraz jakość użytych materiałów. Aktualnie na rynku rodzice mają dostęp do różnych rodzajów fotelików z zaawansowanymi technologiami, jednak główną zasadą fotelików samochodowych jest to, by wpływały na jeszcze większe bezpieczeństwo przewożonych dzieci.

Cybex Aton 5 to fotelik samochodowy, który został zaprojektowany w Niemczech, wyróżnia się więc wysoką jakością produkcji, oraz solidnością wykonania. Fotelik ten wpisał się w sukces fotelików Aton, które były wielokrotnie nagradzane. Zastosowane w nim unikalne systemy bezpieczeństwa, jak na przykład użyty system ochrony bocznej L.S.P oraz budowa fotelika, świadczą o jego niezwykłości. Już od narodzin maluch może bezpiecznie podróżować w foteliku tyłem do kierunku jazdy, który przy wyciągniętym uchwycie jest jeszcze bardziej bezpieczny, gotowy do przenoszenia.

Dodatkowo fotelik wyposażony jest w ośmiostopniową regulację pozycji leżenia, wtedy rosnące dziecko może mieć dostosowaną pozycję idealnie do swojego wzrostu. Fotelik jest bardzo praktyczny, łatwo można wsadzić i wysadzić dziecko z fotelika, dzięki odpowiednio naciągniętym pasom, ułatwiającym wsadzanie dziecka do fotelika i jego wysadzanie. Pasy te ułożone w kształcie litery Y są idealnie dopasowane do małego ciała dziecka, które dodatkowo można regulować, nie powodują one dyskomfortu dziecka podczas jazdy samochodem.

Fotelik Aton 5 montowany może być samodzielnie w samochodzie, zapinany pasami bezpieczeństwa oraz przy pomocy bazy Cybex Aton Baza 2-fix. Fotelik wyposażony jest w praktyczną budkę, która można regulować w czterech stopniach pozycji, zapewni ona dziecku ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem ale i przed wiatrem, ułatwia ona dostęp rodzica do dziecka. Fotelik Aton 5 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, które można dopasować według upodobań.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.