Jakie opony na zimę?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zima to bardzo trudny okres dla kierowców. Drogi są mokre, jest ślisko, ludzie zaczynają panikować za kółkiem i cały ruch uliczny spowalnia. Aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze odpowiadamy na pytanie, jakie opony wybrać na zimę?

Przed dokonaniem zakupu warto jest uzupełnić wiedzę teoretyczną o produkcie, który nas interesuje, aby wybór był bardziej świadomy. W tym przypadku dealer skody to dobre miejsce, w którym eksperci będą potrafili doradzić dopasowując się do potrzeb klienta. Dobrze dobrana opona musi mieć rozmiar, który pasuje do auta użytkownika. Jest to ważna sprawa, ponieważ determinuje ona zakres bieżnika, z którego będzie można dokonać wyboru. Ważną kwestią jest również odpowiednie dobranie indeksów prędkości i nośności, tak aby były zgodne z zaleceniami producenta auta. Ciężko jest odpowiedzieć jasno na pytanie, która opona jest najlepszym wyborem, ponieważ każdy kierowca ceni sobie inny aspekt jazdy. Jedni uważają, że najbardziej adekwatna opona to taka, która cechuje się doskonałą przyczepnością i krótką drogą hamowania, inni stawiają komfort jazdy na czele swojej piramidy potrzeb. Niektórzy wierzą tylko w testy opon, które są organizowane co roku przez różne czasopisma motoryzacyjne, a jeszcze inna grupa kierowców kieruje się rankingami popularności opon w internecie, albo kupuje po prostu te najbardziej znane i najbliższe im marki opon. Aktualnie rynek oponiarski jest tak rozbudowany, że warto sobie ułatwić decyzję i odpowiedzieć na jeszcze kilka podstawowych pytań. Różnice między oponami wynikają głównie z zastosowania technologicznego, wzorów bieżnika oraz zastosowanych mieszanek. Przed dokonaniem zakupu warto dopasować swoje potrzeby do takich parametrów jak: cena, zużycie paliwa, żywotność, przyczepność czy opory toczenia. Ułatwieniem w znalezieniu odpowiedniej opony dla swojego auta jest również wybór pasującej klasy opony, którą dealer skody posiada na magazynie albo ma możliwość zamówienia jej specjalnie dla Ciebie. W klasie premium najmocniejsze na rynku i najpopularniejsze są marki: Continental, Michelin, Bridgestone czy Nokian. W klasie średniej wyróżnić trzeba: Hankook, Uniroyal lub Fulda. Do najskromniejszej i również najbardziej ekonomicznej grupy zaliczamy: Imperial, Zeetex i Barum. Należałoby określić mniej więcej dla kogo, jaka opona jest przeznaczona. Opony z najwyższej półki pasują, jak można się domyślić do samochodów o dużej mocy, agresywnego i dynamicznego stylu jazdy, przeznaczone są głównie do pokonywania długich i częstych tras. Są one bardzo częstym wyborem, dlatego dealer skody ma przygotowane bardzo korzystne warunki na ich zakup. Opony klasy średniej usatysfakcjonują kierowcę posiadającego samochód klasy średniej lub kompaktowej o umiarkowanym stylu jazdy, a nadawać się będą do jazdy w mieście oraz na trasie. Klasa ekonomiczna to opony, które bez trudu pokonują małe przebiegi roczne, najlepiej czują się w jeździe po mieście oraz są najlepszym wyborem dla kierowców cechujących się spokojnym stylem prowadzenia auta.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Najnowsze artykuły