Czy wynajem aut na minuty jest alternatywą dla taksówek?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chcesz dojechać na miejsce szybko, wygodnie i tanio? W takim przypadku taksówka nie jest jedynym rozwiązaniem. Teraz w Warszawie i w Poznaniu także można korzystać z usługi car-sharingu. Na czym to polega?

Dojazdy własnym autem zdecydowanie są najwygodniejsze. Nie zawsze jednak mamy swój pojazd do dyspozycji. Jeśli chodzi o niskie ceny, najmniej zapłacimy za korzystanie z komunikacji publicznej, ale z drugiej strony nie zapewnia nam optymalnej wygody i wymaga dopasowania się do rozkładów jazdy. Z drugiej strony mamy taksówki, ale są dość drogie.

Właśnie dlatego wtedy, gdy liczy się komfort, często wybierany jest wynajem samochodów. Teraz możemy wypożyczyć auto nie tylko w zwykłych wypożyczalniach, ale także możemy korzystać z usług car-sharingowych, czyli systemów współużytkowania pojazdów. Taką ofertę ma w Polsce 4mobility. Co warto o niej wiedzieć?

Wynajmuj samochody na minuty

W zwykłych wypożyczalniach samochodowych podstawową jednostką rozliczeniową jest doba. Za jedną dobę wynajmu auta zapłacimy najczęściej od około 70 do ponad 200 złotych w zależności od klasy auta oraz oferty. To jednak nieopłacalne wtedy, gdy potrzebujemy samochodu na krótko, na przykład na dojazd na zakupy, do znajomych czy w celach służbowych.

Właśnie dlatego powstał car-sharing, czyli usługa współużytkowania samochodów, która nazywana jest też wynajmem samochodów na minuty. Car-sharing to wygoda, ponieważ wszystko załatwiamy przez smartfona – bez potrzeby odwiedzania zwykłej wypożyczalni. Płacimy tylko za czas podróży liczony w minutach i za pokonany dystans!

Car-sharing – korzystniejszy niż taksówki

Usługa car-sharingu jest bardziej opłacalna od taksówek, także od popularnego teraz Ubera. Na jednym, krótkim kursie możemy wtedy zaoszczędzić od około 2 do 5 złotych, co daje duże oszczędności, jeśli często korzystamy z wynajmu.

Mamy także większą swobodę, ponieważ samochód rezerwujemy na smartfonie. Nie musimy mieć kluczyków – w 4mobility otwieramy i zamykamy pojazd z wykorzystaniem swojego smartfona. Rozliczenia także odbywają się bezgotówkowo podpiętą do konta kartą płatniczą – wygodnie i tanio!

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.